Nadšení být sám sebou – klíč k osobní přitažlivosti

Jste jedinečná lidská bytost, máte možnost si to také patřičně užívat. Přátelé a lidé okolo vás jsou s vámi proto, že je na vás něco skvělého, co se jim na vás líbí. Užívat si své já je moc důležité. Je to smysl pro humor, který je na vás tak přitažlivý, nebo to, že lidi cítí, že se vám mohou svěřit a působíte důvěryhodně? Nebo je vaše osobní síla v komunikaci a schopnosti přesvědčit druhé?

Klíčem k osobní přitažlivosti je, abyste měli energii a sílu využívat to nejlepší ze sebe. Zanedbávat péči o svoji duši nebo tělo se nevyplácí – ztrácíte tím velké množství energie, kterou byste mohli investovat jinak. Poslední dobou jsem (jako asi mnoho matek) zjistila, že jsem začala trochu zapomínat na své potřeby, ať už to byl odpočinek, čas pro sebe nebo pravidelná strava. Začalo mě to dohánět. Obrácením pozornosti k sobě a k tomu, co pro sebe mohu udělat, se dostáváme zpět sami k sobě. Každý den si pro sebe řeknu: Co hezkého jsi pro sebe dneska udělala, čím sis udělala radost? Můj cíl je mít každý den na tuto otázku pozitivní odpověď.

Jsem to teď já? Nebo hraju jednu z mnoha rolí, která mi úplně nesedí? Role hrajeme a budeme je hrát vždycky. V některých se cítíme dobře a v jiných zase vůbec. Ať už je to role pracovníka firmy, nebo role matky nebo otce, role partnera a tak dále, jste to stále vy. Když vás některé z rolí přestanou těšit a naplňovat, je potřeba to rozpoznat. V takové chvíli si kladu otázku: 

Co právě teď potřebuju, aby se mi ulevilo? Většinou si odpovím: stát se sama sebou, ulevit si od tlaku a očekávání druhých, ale také od toho, co všechno bych podle něčeho nebo někoho „měla udělat“ nebo jaká bych „měla být“.

Lidé se bojí být tím, kým jsou, protože se za sebe stydí. Mají pocit, že z nějakého důvodu nejsou v pořádku. Proto si kolem sebe dělají bezpečnou skořápku, za kterou občas někoho pustí – a když je zklame, zase se na pár týdnů nebo měsíců zapouzdří, než opět seberou odvahu se otevřít.

Každý den jste bohatší o nové zkušenosti, které můžete dále zužitkovat. Být zvědaví a nebát se objevovat nové možnosti – tedy prozkoumávat sebe, své okolí – je základním předpokladem k tomu, abychom mohli být na naší cestě úspěšní.

Když si tedy na závěr položíte otázku, jaký typ člověka je pro vás zajímavý nebo přitažlivý, pravděpodobně to bude někdo, kdo ve svém životě o něco usiluje, aby se stalo něco dobrého – ať už to dělá pro sebe, nebo pro společnost, je zajímavý svojí houževnatostí a energičností, která přitahuje vaši pozornost. Je si při tom vědom svých schopností a kvalit, které do své činnosti vkládá, a také je zde patrná sebejistota, která se každodenním tréninkem posiluje.

Chcete dostávat inspiraci každý týden do vaší schránky? Budu moc ráda, když vám ji budu moct poskytnout, zaregistrovat se můžete zde.

Add A Comment