Dobrá nálada je ve střevech

Ještě v nedávné době bychom neřekli, jak mohou některé orgány kromě mozku ovlivňovat to, jak se cítíme a jak myslíme. Propojení mezi střevy a mozkem vyvolalo na poli vědy velkou diskusi.

Bylo zjištěno, že toto propojení ovlivňuje nejen zdravé fungování trávicí soustavy, ale také mozkové funkce jako je motivace a intuice.

Existují důkazy, že měsíční užívání kvalitních probiotik zmírňuje špatnou náladu a negativní myšlení. Zařadit je do stravy je poměrně snadné a velkou výhodou je, že pokud si udržujete svá střeva zdravá a v dobré kondici, vaše nálada jde nahoru.

Když jsme například nachlazení nebo trpíme určitou bolestí, má to za následek zpomalení myšlení, protože zanícená a oslabená střeva oslabují především naší intuici. To pak má vliv také na naše rozhodování.

Co pro sebe z tohoto hlediska můžete udělat? Abyste se vyhnuli zbytečným zánětům ve střevech, omezte konzumaci červeného masa, průmyslově zpracovaných produktů a také se snažte vyhýbat potravinám s vysokým obsahem nezdravých tuků. Snažte se cíleně konzumovat potraviny s vysokou probiotickou hodnotou jako jsou například kefíry, kimči nebo kysané zelí. Nezapomeňte jednou za čas na měsíční probiotickou kůru složenou z kvalitních probiotik. Kvalitní probiotika poznáte podle toho, že obsahují více než 50 milionů kmenů dobrých bakterií.

Zkuste si zapsat, jaké máte pocity a myšlenky před a po kůře. Možná budete překvapeni, jaký rozdíl vypozorujete. Už teď si ale můžete být jisti, že zdravá střeva jsou základem pro zdravou psychickou kondici.